Єдина Країна! Единая Страна!
 
21 | 04 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідСертифікати отримали Великодного тижня

p1550827 resultЗа народною традицією свято Світлого Великодня є днем ​​оновлення, відродження, пробудження і початку змін. Цього світлого тижня, 18 квітня 2017 року, на базі МОІППО, Трубнікова Людмила Володимирівна, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО і Букач Микола Миколайович, доктор педагогічних наук, керівник Університету «третього віку», зі словами вітання та побажаннями вручили людям старшого віку сертифікати про те, що вони успішно виконали програму Університету «третього віку» з проблеми використання комп'ютерно-інформаційних технологій. Комп’ютерна реінтеграція повернула людей похилого віку шляхом набуття соціального досвіду та інформатичної компетентності до активного життя суспільства.

Адміністрація і працівники МОІППО на чолі зі Шуляром Василем Івановичем, доктором педагогічних наук, доцентом, професором кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директором МОІППО, заслуженим учителем України, долучилися до реалізації активної складової концепції «навчання протягом життя»,ефективно використовуючи посесійну модель світового тренду (1 день (2 год.)очно, 1 тижденьдистанційно).

Так,  із 25.10.2016 до 18.04.2017 року (дві сесії, щовівторка) куратор-тьютор Бабійчук Валентина Григорівна, методист кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ МОІППО, надавала послуги соціальної інтеграції та реінтеграції слухачам університету «третього віку» в частині комп’ютерно-інформаційних технологій, проводила тренінгові заняття та навчання як очно так і в дистанційному середовищі на платформі Moodle

Створивши електронну пошту й аккаунт на Google.com, слухачі курсів університету «третього віку» не лише вільно спілкувалися з тьютором-тренером, зі своїми одногрупниками й колегами, а й ефективно використовували сервіси Веб 2.0. За цей період учасники університету удосконалили свої знання із попередніх тем, створили власні мультимедійні презентації з анімаційними ефектами до теми «Пори року», відеоролик на тему «День народження» у програмі VideoPad, продовжили використовувати сервіси Web 2.0. для створення персональних блогів, вільно використовували офісні додатки:  Word,PowerPoint для презентації навчальних досягнень та систему пошуку інформації в мережі Інтернет до теми «Етикет». На платформі Moodle слухачі курсів «третього віку» використали елемент дистанційного курсу «Завдання» для опису, скріншоту і електронної адреси персонального блогу і для розміщення виконаних практичних завдань.

Завдяки активній життєвій позиції, оптимізму та енергійності, слухачі університету навчилися перетворювати текстову інформацію у графічну до теми «Моя професія в графічному зображенні». А в форумах та анкетах вони відзначили цінність, важливість, зацікавленість і бажання продовжувати вивчати комп’ютерно-інформаційні технології. Люди похилого віку крокують в ногу з часом, тренують пам’ять, розвивають інтелект, знаходять таланти, опановують комп’ютерну техніку,  набувають досвіду активної  соціалізації. Цінність такого навчання полягає у високій пізнавальній зацікавленості, у мотиваційній спрямованості та відповідальності за результати діяльнісного навчання.

Отже, не декларовано, а реалізовано активну складову концепції «навчання протягом життя». Важка інтелектуальна праця, цілеспрямованість, внутрішня мотивація до процесів пізнання і самовдосконалення дали неперевершені результати навчання завдяки ефективним технологіям соціальної роботи з людьми похилого віку. Вони будувалися на властивих їм особливостях із урахуванням тих соціальних проблем, з якими вони зустрічаються в процесі свого соціального та особистісного функціонування. А значить, слухачі університету «третього віку» – компетентні особистості, у яких змінилися рівні розумової діяльності, які здатні до самореалізації в сучасному інформаційно-комунікаційному середовищі.

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання