- Деталі
-
Створено: Четвер, 27 квітня 2017, 15:20
27 квітня 2017 року на базі Миколаївської гімназії № 2 Миколаївської міської ради кафедрою психолого-педагогічної освіти та медіадидактики Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти організовано та проведено засідання обласної творчої лабораторії «Формування здоров’язбережувальних компетенцій у процесі вивчення предмета «Основи здоров’я».
На початку засідання Погорєлова Любов Валентинівна, методист кафедри психолого-педагогічної освіти та медіадидактики Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, звернула увагу на основні аспекти формування здоров’язбережувальних компетенцій учнівської молоді в контексті Нової української школи.
Про конфліктологічну компетентність як чинник професіоналізму вчителя основ здоров’я повідомив Єщенко Павло Ігорович, методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Під час практичної частини заходу учасники відвідали урок основ здоров’я у 8 класі на тему «Захист від кримінальних небезпек. Допустима самооборона» (Городищенко Тетяна Леонідівна, учитель основ здоров’я Миколаївської гімназії № 2 Миколаївської міської ради).
Подальша робота лабораторії проходила у формі методичного діалогу з обміну досвідом роботи учасників творчої лабораторії щодо специфіки викладання предмета «Основи здоров’я».
Обговорено такі питання:
- аналіз електронних версій підручників за новою навчальною програмою (9 клас);
- особливості вивчення окремих тем за новою навчальною програмою з основ здоров’я у 9класі;
- використання сучасних ІКТ на уроках основ здоров’я (зокрема – застосування інтернет-ресурсу «LearningApps»).
За результатами засідань творчої лабораторії заплановано підготовку збірки на допомогу вчителю основ здоров’я. Між педагогами розподілені завдання, що полягають у розробці методичних і дидактичних матеріалів для вчителів щодо викладання предмета в 9 класі за новою навчальною програмою.
У засіданні лабораторії взяли участь керівники районних/міських методичних об’єднань, учителі основ здоров’я ЗНЗ Миколаївської, Вознесенської, Первомайської міських рад, Новоодеської, Очаківської, Березанської, Снігурівської та Веселинівської районних рад.
Педагоги відзначили важливість обміну досвідом для використання напрацювань учителів області у своїй практичній діяльності.
Членів лабораторії зацікавив досвід роботи Городищенко Тетяни Леонідівни із проблеми впровадження здоров’язбережувальних технологій у навчально-виховний процес із основ здоров’я. Кожен учасник лабораторії отримав методичні матеріали на електронних носіях, демоверсії підручників за новою програмою для 9 класу, а також збірку матеріалів творчої лабораторії.