Єдина Країна! Единая Страна!
 
19 | 03 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідПроведено обласний семінар «Сучасні виклики в Україні та проблема солідарності в українському суспільстві»

25–26 квітня 2017 року в рамках договору про співробітництво МОІППО та Київського освітнього центру «Простір толерантності» на базі МОІППО проведено обласний семінар «Сучасні виклики в Україні та проблема солідарності в українському суспільстві».

У заході взяли участь 30 педагогів (учителі історії та суспільствознавства, практичні психологи, педагоги-організатори, заступники директорів шкіл із виховної роботи, педагогічні та науково-педагогічні працівники  МОІППО) та 20 учнів шкіл Миколаївської області.

Мета заходу: розвиток громадянської та аксіологічної компетентностей учасників освітнього процесу в загальноосвітніх навчальних закладах Миколаївської області, розгляд актуальних проблем формування шкільного середовища як безпечного простору для дітей із різними ідентичностями.

Із вітальним словом до учасників семінару звернувся В. Шуляр, д. пед. н, доцент, директор МОІППО, заслужений учитель України. Тренерами семінару були автори посібників з громадянської освіти і толерантності, фахівці з психології  – А. Ленчовська, М. Грінберг, У. Устінова. Експертами виступали    Н. Сторчак, к. юрид. н., доцент, завідувач кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО, та О. Вітковська, методист кафедри психолого-педагогічної освіти та медіа-дидактики МОІППО.

У ході семінару було розглянуто такі основні питання: ідентичність і людська гідність; інструменти формування цінностей і гуманістичного  світогляду в учасників освітнього процесу;  психологічні особливості роботи з дітьми-переселенцями; форми та методи роботи з батьками та учнями на тему «Школа як безпечний простір для дітей з різними ідентичностями»; проблеми професійного вигорання педагогів в сучасних умовах.

У рамках заходу було відкрито пересувну освітню виставку «Моє місце» та висвітлено методичні аспекти її використання як освітнього інструменту, а також проведено навчальний семінар для старшокласників-гідів цієї виставки (тренери К. Крейдерман і А. Книжний), яка далі проходитиме в окремих районах області.

Виставка та освітні заходи для вчителів і учнів реалізуються у рамках проекту «Моє місце – інтеграційні заходи для дітей-переселенців у 4 південних областях України», підтриманого Міністерством закордонних справ Німеччини та Департаментом загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України.

Навчання педагогів і учнів Миколаївської області на засадах гуманістичної педагогіки, використання ними матеріалів семінару та виставки у подальшому сприятиме виконанню Державного стандарту базової повної загальної середньої освіти, Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016–2020 роки.

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання