Єдина Країна! Единая Страна!
 
21 | 04 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідУчителі-суспільствознавці Миколаївщини визначали шляхи формування антикорупційної свідомості та антикорупційної поведінки учасників освітнього процесу

image001.jpgНаприкінці ХХ століття світова спільнота визнала, що корупція є глобальною проблемою  кожної країни, і з цією проблемою треба боротися. Аналіз міжнародного досвіду антикорупційної діяльності свідчить про те, що за сучасних умов прояви корупції стали тими чинниками, що створюють реальну загрозу національній безпеці та демократичному розвитку більшості країн світу, негативно впливають на всі сторони суспільного життя. Для українського суспільства  це питання є як ніколи актуальним.

Ситуація в державі потребує максимуму зусиль усіх гілок влади і органів місцевого самоврядування, застосування необхідних загальнодержавних заходів, спрямованих на вдосконалення антикорупційного законодавства. А з боку громадян – свідомого несприйняття та протидії цьому явищу.

Саме тому, 17 травня 2017 року, на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, проведено навчально-практичний семінар «Формування антикорупційної моделі поведінки учнівської молоді (через варіативний курс «Запобігання корупції очима школярів)».

Учасниками заходу стали учителі-суспільствознавці області, які протягом семінару обговорювали питання щодо нормативного та навчально-методичного забезпечення викладання нового варіативного курсу «Запобігання корупції очима школярів». Також під час семінару розглянуто питання щодо  сутності, форм і видів корупції; засад сучасного антикорупційного законодавства; факторів і наслідків корупції; проявів корупції в освіті; антикорупційного механізму та відповідальності за корупцію; ролі суспільства та держави у запобіганні корупції; визначалися шляхи формування антикорупційної свідомості та антикорупційної поведінки учасників освітнього процесу.

Перед педагогами виступив Шуляр В. І., доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений учитель України, який зазначив: «Щороку мільярди, потрібні для розвитку освіти, медичної сфери та загалом соціального забезпечення, втрачаються через хабарництво та здирництво. Корупція руйнує ринки та перешкоджає соціальному й економічному розвитку в усіх країнах без винятку. Проте важливо пам’ятати, що корупція не є природним явищем, а відповідно не може бути невідворотною. Корупція — це результат перш за все людських рішень, тому слід таке негативне явище викорінювати. Саме тому семінар, що проводиться серед учителів-суспільствознавців, є важливим кроком для посилення спроможності педагогів у сфері протидії та запобігання корупції».

До участі в семінарі був долучений Шилов В. Ю., старший оперуповноважений сектора протидії корупції Управління захисту економіки в Миколаївській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, старший лейтенант поліції, який виступив у ролі експерта з питання процесуальних особливостей антикорупційної діяльності з боку правоохоронних органів.  

Протягом семінару з педагогами працювали Сторчак Н. А., к.ю.н., доцент, завідувач кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів  МОІППО та Мирнінко І. Г., старший викладач кафедри, які використовували різноманітні активні й інтерактивні методи та прийоми роботи (юридичне конструювання, робота з нормативно-правовими актами, метод «Колективний блокнот», дискусія, воркшоп тощо). У ході заходу учителям були запропоновані методичні та практичні рекомендації щодо викладання варіативного курсу «Запобігання корупції очима школярів», а також вони були забезпечені навчально-методичними матеріалами до курсу, що стануть у нагоді під час подальшої роботи.

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання