Єдина Країна! Единая Страна!
 
22 | 04 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідУчителі історії готуються до впровадження оновлених програм з історії (5–9 класи)

Відповідно до річного плану роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та з метою підвищення рівня професійної компетентності молодих учителів історії 16 травня 2017 року на базі Миколаївської гімназії № 41 Миколаївської міської ради проведено міжрайонний семінар учителів історії «Наступність у вивченні ранньомодерної доби та доби модернізації і національного відродження України».

Під час семінару обговорювалися питання щодо особливостей нової редакції програм з історії України та всесвітньої історії для учнів 5–11 класів; наступності у формуванні предметних компетентностей на інтеграційній основі; послідовності у вивченні історії Миколаївщини; сучасних педагогічних технологій на уроках історії.

Педагогів ознайомлено з новими науково-методичними публікаціями в освітянських виданнях.

Перед учителями історії виступили:

  • Волос Ольга Василівна, кандидат історичних наук, доцент кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО – «Степове Побужжя в період модернізації та національного відродження України: через призму історичних постатей»;
  • Михайлович Ганна Іванівна, методист кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів МОІППО – «Нова редакція програм з історії України та всесвітньої історії для 5–11 класів у компетентнісному вимірі»;
  • Майборода Лариса Миколаївна, методист Миколаївського науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради – «Підготовка вчителів історії до викладання інтегрованих курсів як один із напрямів методичної роботи».

Практична частина семінару представлена уроками історії на теми: «Нова (Підпільненська) Січ. Петро Калнишевський. Ліквідація Запорізької Січі» для 8 класу (Козлова Людмила Василівна, учитель історії Миколаївської гімназії № 41 Миколаївської міської ради); «Суспільно-політичний рух в Україні в ІІ половині ХІХ століття» для 9 класу (Мороз Антоніна Анатоліївна, учитель історії Миколаївської гімназії № 41 Миколаївської міської ради), а також майстер-класом на тему «Проектні технології на уроках історії у 7–9 класах» (Аркуша Катерина Володимирівна, учитель історії Миколаївської гімназії № 41 Миколаївської міської ради).

Модерація «Наступність у викладанні історії України у 8–9 класах як основа розвитку предметних компетентностей» сприяла якісному опрацюванню учасниками семінару особливостей усіх складових програми з історії.

Адміністрація Миколаївської гімназії № 41 Миколаївської міської ради (директор Масюта Людмила Яківна) забезпечила всі умови для якісної і результативної роботи педагогів-істориків.

У міжрайонному семінарі взяли участь науково-педагогічні працівники МОІППО, учителі історії зі стажем роботи до 10 років і керівники методичних об’єднань учителів історії Березанського, Вознесенського, Миколаївського, Снігурівського, Очаківського, Веселинівського, Арбузинського, Доманівського районів, міста Южноукраїнська, Чорноморської ОТГ.

 

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання