Єдина Країна! Единая Страна!
 
19 | 07 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідВідбулося відкриття ІV (підсумкового) етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

28161577 1640513956033721 2216244500529658408 o

О, МОВО РІДНА!
О, мово рідна! Золота колиско,
В яких світах би не бувала я, -
З тобою серцем, і по-українськи
Я вимовляю мамине ім’я
17 лютого 2018 року в актовій залі Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського відбулося урочисте відкриття ІV (підсумкового) етапу ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, у якому взяли участь 27 учні 3–11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, 2 учні ПТНЗ, 5 студентів закладів вищої освіти І–ІІ рівнів акредитації та 6 студентів вищих навчальних закладів Миколаївщини ІІІ– ІV рівнів акредитації (всього 40 учасників). 
Конкурс імені Петра Яцика має статус міжнародного, а отже, він відбувається всюди, де живуть українці. На сьогодні це українці з-понад 30-ти країн світу. Вісімнадцять мовних турнірів – це вже історія. Це підтвердження того, що конкурс об’єднує всю світову спільноту, і дає можливість відчувати себе дотичним до всесвітньої української родини.
Щорічно у конкурсі активну участь беруть школярі та студенти. Він перетворюється на великий марафон, упродовж якого юнаки і дівчата змагаються за звання кращих знавців української мови. Адже мета конкурсу – піднесення престижу рідної мови в Україні, утвердження її державного статусу.
Із привітальним словом до присутніх звернулися: Любов Спанатій, кандидат філологічних наук, доцент кафедри журналістики та інформаційних технологій Миколаївського міжрегіонального інституту розвитку людини «Університет «Україна», уповноважена Ліги українських меценатів Міністерства освіти і науки України; Наталія Багаєва, головний спеціаліст Департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації; Валерій Будак, ректор Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, академік Національної академії педагогічних наук України, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки; Галина Гич, завідувач кафедри теорії і методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти; Оксана Філатова, доктор філологічних наук, професор кафедри української мови і літератури Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського.
Вони зазначили, що святкова зала зібрала найкращих школярів і студентів, знавців української мови, з усіх куточків Миколаївщини і акцентували увагу на важливості вивчення української мови та повсякденного спілкування нею в соціумі; побажали юним конкурсантам перемог у чесній боротьбі. Пані Любов Спанатій, передала учасникам конкурсу конверт із завданнями.
Після відеозвернення виконавчого директора Міжнародного благодійного фонду «Ліга українських меценатів» Михайла Слабошпицького відбулася церемонія нагородження призерів третього (обласного) етапу Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. 
Гарного настрою конкурсантам до творчої і плідної праці додали музичні вітання від Анни Ситарук та Яни Попович, студенток Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського.

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання