Єдина Країна! Единая Страна!
 
19 | 07 | 2018
Головне меню
Методичні матеріали
Заходи
ВхідПрезентація досвіду створення шкільної STEAM-лабораторії

22 лютого 2018 року за ініціативи кафедри природничо-математичної освіти та ІТ Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на базі Миколаївського муніципального колегіуму
ім. В. Д. Чайки відбулася презентація досвіду створення шкільної STEAM-лабораторії, що представлена компанією «IT.Integrator» (м. Київ).

У заході взяли участь працівники Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, керівники науково-методичних установ, директори закладів загальної середньої освіти та позашкільної освіти, учителі, які зацікавлені у впровадженні STEM-освіти в освітній процес
(30 осіб).

Із вітальним словом до учасників звернулась Удовиченко Олена Олександрівна, директор департаменту освіти і науки Миколаївської ОДА.

Шуляр Василь Іванович, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор МОІППО, заслужений учитель України, звернув увагу присутніх на необхідність упровадження STEM-ідей.

Січко Сергій Михайлович, кандидат історичних наук, доцент, директор Миколаївського муніципального колегіуму імені В. Д. Чайки Миколаївської міської ради, народний учитель України, ознайомив із можливостями лабораторій з біології, фізики та інформатики, які створені у закладі.

Інтерес до презентації виявив Кремінь Тарас Дмитрович, народний депутат Верховної ради України, голова підкомітету з питань освіти Комітету Верховної ради України з питань науки і освіти, кандидат філологічних наук, доцент, докторант.

У теоретичній частині семінару Клименко Людмила Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій, заслужений працівник освіти України, у своєму виступі ознайомила присутніх із досвідом упровадження засад STEM-освіти Южноукраїнської гімназії № 1 Южноукраїнської міської ради та Промінського НВК «Загальноосвітній навчальний заклад І–ІІ ст. – дошкільний навчальний заклад» Снігурівської районної ради.

Змістовним було представлення компанією «IT.Integrator» пристроїв для організації STEM-лабораторії: 3D-принтер, цифровий фрезерувальний верстат, голографічний екран та комплекти електронних компонентів.

Дзюба Антон, розробник методичного підходу та технічного рішення «Сучасний кабінет технологій», продемонстрував роботи своїх вихованців: мультимометр, плотер для писання тексту, робота, розумний будинок, динамічна рука.

У практичній частині учасники змогли власними руками створити елемент «розумної теплиці», за допомогою якого можна було виміряти вологість грунту. Під час створення подібної теплиці учні використовують інтегровані знання з трудового навчання, хімії, фізики, біології, математики, екології та інформатики, що є одним із принципів STEM-освіти.

Педагоги зазначили, що захід такого формату надзвичайно корисний та ефективний для професійного зростання вчителів та висловили щиру подяку Січку Сергію Михайловичу, директору Миколаївського муніципального колегіуму імені В. Д. Чайки Миколаївської міської ради, за створені комфортні умови для роботи та адміністрації МОІППО за сприяння у впровадженні STEM-освіти в освітні заклади Миколаївщини.

Рисунок1  Рисунок10

Рисунок8

Рисунок4  Рисунок9

Рисунок7  Рисунок5

 

Рисунок2  Рисунок3

Ukrainian English German Polish Russian
Портал МОІППО
Обличчя української культури
Безкоштовні сайти для шкіл
Інформаційне середовище

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання