wrapper

flat facebook32x32    10423 64   

У заході взяли участь заступники директорів із виховної роботи, працівники психологічної служби, педагоги-організатори закладів загальної середньої освіти Миколаївської області (усього – 47 осіб).

Учасники отримали методичні рекомендації щодо застосування діагностичних методик виявлення та протидії домашньому насильству; ознайомилися з програмою тренінгових занять для батьків «Творимо разом світ, безпечний для дитини»; опрацювали методичні матеріали програми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція», спрямованої на протидію торгівлі людьми; ознайомилися з системою роботи Миколаївського класичного ліцею Миколаївської міської ради щодо створення безпечного середовища для розвитку учнівської молоді.

Із вступним словом до присутніх звернулася Вітковська О. Д., завідувач навчально-методичної лабораторії акмеології МОІППО, яка наголосила на важливості організації в закладах освіти виховної роботи задля безпеки й добробут дітей та недопущення насильницьких дій в освітньому середовищі.

Вєднікова О. П., директор Миколаївського класичного ліцею Миколаївської міської ради, презентувала роботу закладу, акцентуючи увагу на пріоритетних напрямах виховної діяльності.

Вітковська О. Д., завідувач навчально-методичної лабораторії акмеології МОІППО, у своєму виступі зазначила основні принципи педагогіки партнерства в контексті Нової української школи та консолідації зусиль закладу освіти та батьків для гармонійного розвитку дитини.

Проблеми булінгу в закладах освіти та протидії домашньому насильству висвітлила Сливінська Т. О., завідувач навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО.

Учасники заходу мали змогу ознайомитися з роботою Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги, про що повідомив його начальник Жепало В. М.

Голова громадської організації «Миколаївський обласний центр соціально-юридичної допомоги «НІКА» Сорока М. М. наголосила на методах ненасильницького виховання.

Досвід організації превентивної роботи в освітньому середовищі висвітлила Морозова В. Б., заступник директора з виховної роботи Миколаївського класичного ліцею Миколаївської міської ради.

У практичній частині семінару присутні взяли участь у тренінгових заняттях «Стоп» булінгу – «Так» безпеці: профілактика негативних проявів у дитячих колективах», «Творимо світ, безпечний для людини». У ролі тренерів виступили Вітковська О. Д., завідувач навчально-методичної лабораторії акмеології МОІППО, та Алхімова К. Ю., методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО.

Підбиваючи підсумки, учасники заходу визначили основні проблеми щодо організації превентивного виховання в закладах освіти Миколаївської області, перевагу тренінгової роботи з підлітками та батьками, зазначили актуальність і практичну значущість розглянутих питань.

 

http://www.zoofirma.ru/