Із 21 жовтня 2019 року розпочинається реєстрація на навчання за компетентнісно та діяльнісно орієнтованими модулями на грудень 2019 року. Доступ до платформи здійснюється за посиланням: modules.moippo.mk.ua або через сайт Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, розділ «Слухачам курсів» – «Компетентнісні модулі» (інструкція додається).

Реєстрація на модулі закривається 25 листопада 2019 року. Просимо врахувати той факт, що навчання за модулем триває один робочий день (10 годин аудиторної роботи, 5 годин самостійної роботи, матеріали до якої будуть розміщені на платформі moodle (посилання буде надіслано на електронну
пошту слухача). Навчання здійснюється лише за модулями, які є в переліку компетентнісних та діяльнісно орієнтованих модулів у грудні 2019 року (додаток).
Початок занять о 08.30. За результатом навчання учасник отримує відповідний сертифікат на 10 годин (без урахування самостійної (позааудиторної) роботи), що становить 0,5 кредиту (із урахуванням самостійної (позааудиторної) роботи). Куратором групи призначається розробник (викладач) модуля. Зв’язок із кураторами можливий через електронну пошту (інформація на сайті).
Звертаємо вашу увагу, що попередня реєстрація на модулі здійснюється за умови погодження адміністрацією закладу освіти участі педагогічного працівника в навчанні.
Педагогічні працівники, які не здійснили попередню реєстрацію, а також не виконали програму модуля (матеріали для самостійного відпрацювання, розміщені на платформі moodle), допускатися до навчання не будуть. Посилання слухач отримає на електронну адресу, з якої здійснювалась реєстрація.
28 листопада 2019 року будуть виставлені списки зареєстрованих педагогічних працівників за посиланням http://bit.ly/2lFoG5C

Із метою підвищення рівня професійної компетентності фахівців психологічної служби 17 жовтня 2019 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти проведено школу професійного досвіду для психологів закладів дошкільної освіти «Sand play як метод позитивного впливу на психічний розвиток дитини» (далі – Школа).
Під час роботи Школи Тетяна Сливінська, завідувач навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО, ознайомила учасників заходу з основними завданнями методу sand play, його перевагами та можливостями. Аліна Кучеренко, методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО, представила узагальнені психолого-педагогічні аспекти використання методу sand play у роботі психолога закладу дошкільної освіти та продемонструвала різні види ігор та вправ із піском, що застосовуються для корекції психологічних проблем у поведінці дітей.
Кльона Алхімова, методист навчально-методичної лабораторії практичної психології, соціальної роботи та інклюзивного навчання МОІППО, разом з учасниками заходу визначили основні умови організації ігор-занять із піском, а саме: вимоги до педагогічної пісочниці та правила роботи в ній.
Лідія Рябченко, практичний психолог дошкільного навчального закладу № 106 Миколаївської міської ради, надала рекомендації з підготовки та проведення адаптаційних ігор-занять з піском, представила серію ігор із піском, які можна використовувати з метою профілактики дезадаптації дитини до умов закладу дошкільної освіти. Учасники отримали методичні поради із застосування та збагатили свій досвід.
Практичний психолог дошкільного навчального закладу № 78 «Росинка» Миколаївської міської ради Олена Бірюкова разом із учасниками заходу створювали схеми моделювання ігор-казок на піску та ознайомилися з можливими дитячими моделями «Казок Піщаної країни» та їх інтерпретаціями.
Проведена робота сприяла налаштуванню психологів на впровадження нового методу позитивного впливу на психічний розвиток дитини дошкільного віку як sand play.
У заході взяли участь практичні психологи закладів освіти Миколаївської області (усього – 50 осіб).

16 жовтня 2019 року кафедрою теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій та навчально-методичною лабораторією інформаційно-комунікаційних технологій, ініційовано та проведено на базі Центральної бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького обласний фестиваль «Моя STEM-ідея».
Мета фестивалю: виявлення і всебічна підтримка обдарованих дітей області, залучення учнів закладів загальної середньої освіти, вихованців інтернатних закладів освіти, закладів позашкільної та дошкільної освіти до експериментально-дослідницької роботи; поширення досвіду та здобутків у галузі SТЕМ-освіти та реалізації Концепції «Нова українська школа».
Сердечно привітала учасників фестивалю Захар Ольга Германівна, к.пед.н., заступник директора МОІППО з науково-педагогічної роботи, голова журі.
Про здобутки Миколаївщини у STEM-освіті розповіла у своїй доповіді Клименко Людмила Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та інформаційних технологій МОІППО, заслужений працівник освіти України, заступник голови журі.
Присутніх зацікавили виступи Патранюк Ірини Петрівни, учителя інформатики Южноукраїнської гімназії № 1 Южноукраїнської міської ради про участь у всеукраїнських STEM-змаганнях гімназистів, а також Малахова Андрія Анатолійовича, директора Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 57 імені Т. Г. Шевченка Миколаївської міської ради про перші кроки впровадження засад STEM-освіти.
У фестивалі взяли участь 115 учнів закладів загальної середньої освіти області (2–11 класів), 63 учителі. Відповідно до Положення журі визначило по 10 переможців у ІІ, ІІІ, IV, V номінаціях та 9 – у І.
Серед представлених робіт особливо вразили виготовлені учнями початкових класів Білозірської ЗОШ І–ІІІ ступенів Вітовської районної ради, Снігурівської ЗОШ І–ІІІ ступенів Снігурівської районної ради, Промінського НВК «ДНЗ – ЗНЗ І–ІІІ ступенів» Снігурівської районної ради тощо.
МОІППО щиро дякує колективу Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва на чолі з директором Твердою Тетяною Василівною, заслуженим працівником культури України, за створення прекрасних умов.
Учасники заходу представляли свої доробки за номінаціями:

  • І номінація – «Мої перші STEM-здобутки»;
  • ІІ номінація – «Розумні пристрої»;
  • ІІІ номінація – «Робототехніка»;
  • IV номінація – «STEM-лабораторія власними руками»; 
  • V номінація – «STEM-майстерня».

У першій номінації взяли участь учні 1–4 класів, у ІІ, ІІІ, IV номінаціях – учні 5–11 класів. У кожній номінації представлення проходило у вигляді презентації власних виробів, у V номінації «STEM-майстерня» у вигляді майстер-класів.

Увагу привернули такі роботи: «Перехрестя регульоване» (Миколаївський муніципальний колегіум ім. В. Д. Чайки Миколаївської міської ради), «Jimu robot» (Баштанська гімназія Баштанської міської ради Баштанського району), «Роборука» (Южноукраїнська гімназія Южноукраїнської міської ради) та інші.
Кафедра щиро дякує вчителям, які виявили високу активність у підготовці своїх вихованців до участі у фестивалі, таких, як: Чолак С. І., учитель фізики Снігурівської ЗОШ І–ІІІ ступенів Снігурівської районної ради; Патранюк І. П., учитель інформатики Южноукраїнської гімназії Южноукраїнської міської ради; Озерова О. Ф., учитель фізики Баштанської гімназії Баштанської міської ради Баштанського району; Гергель Є. В., учитель фізики Новохристофорівської ЗОШ І–ІІІ ступенів Новобузької районної ради; Шепелєва О. В. та Шепелєв М. О., учителі фізики Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 31 Миколаївської міської ради; Горбунов С. В., учитель фізики Миколаївського морського ліцею імені професора М. О. Александрова Миколаївської міської ради; Мостова Н. В., учитель фізики, та Севастьянова Ю. А., учитель трудового навчання Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 42 Миколаївської міської ради; Вікентьєва Т. В. та Явкіна О. В., учителі фізики Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 19 Миколаївської міської ради.
Результати фестивалю оголосила голова журі Захар О. Г., кандидат педагогічних наук, заступник директора з науково-педагогічної роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, голова журі, яка вручила всім учасникам дипломи. Адміністрація інституту висловлює велику подяку Айтачу Кескі, директору Миколаївської фабрики цукерок «Альпі-Миколаїв», який відзначив переможців солодощами, та Тверду Тетяну Василівну, директора Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва, заслуженого працівника культури України, і Варюхіну Любов Миколаївну, заступника директора бібліотеки за створені чудові умови для проведення заходу.

019 09 29 15 48 21 IMG 7276 IMG 7278 

IMG 7284 IMG 7286 IMG 7311 

IMG 7315 IMG 7316 IMG 7318 

IMG 7319 IMG 7320 IMG 7321 

IMG 7331

Шановні освітяни!

Запрошуємо Вас взяти участь у безкоштовних вебінарах «Сучасна інформатика. Активні методи навчання», які відбудуться 17 жовтня та 28 жовтня о 17:00. Доповідачі О.В. Коршунова та І.О. Завадський (Видавничий дім «Освіта» та видавництво «ІТ-книга»). 

Під час вебінару будуть розглянуті підходи до викладання інформатики із застосуванням  активних методів навчання на прикладах навчального контенту підручників та навчальних посібників розроблених авторським колективом О.В. Коршунова та І.О. Завадський, а також  розглядатиметься методика інтеграції stem-компоненту у навчання інформатики на основі лабораторії micro:bit.

Учасники вебінару отримають:

- методичні поради;

- готові проекти уроків;

- готові розробки stem-проектів;

- відповіді на свої питання (зазначені у формі);

- електронний сертифікат;

познайомляться з:

- stem-набором micro:bit;

- новими навчальними посібниками.

Реєстрація на вебінари за посиланням: https://forms.gle/xQ8zn8G1Zoos4vjF6

На вказану електронну адресу під час реєстрації ви отримаєте посилання для входу в кабінет на вебінар за 1 день до його початку.

20-21 червня 2019 року в селі Коблеве на базі відпочинку «Нива золота» відбувся  Міжнародний науково-практичний семінар «Соціальний розвиток та фінансова освіта дітей дошкільного віку». У Семінарі взяли участь 92 педагогічних працівники з 24 областей України.

У перший день роботи, 20 червня, під час відкриття Семінару з вітальним словом до учасників звернулися Нерянова Світлана Іванівна, в. о. начальника відділу дошкільної освіти головного управління загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України,  Шуляр Василь Іванович, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Присутніх привітали діти старшої групи Коблівського закладу дошкільної освіти Березанського району Миколаївської області.

Тетяна ван Ваверен-Валькова, програмний менеджер в Європі та Середній Азії Aflatoun International, ознайомила присутніх із досвідом упровадження на міжнародному рівні програми ранньої дитячої освіти «Афлатот» як однієї зі складових стійкого розвитку.

Шуляр Василь Іванович під час виступу розкрив питання «Філософія Нової української школи та проект «Афлатот» на Миколаївщині».

«Три роки разом із проектом «Афлатот». Результати впровадження та перспективи подальшої діяльності» – такою була тема виступу Смішної Олени Анатоліївни, методиста вищої категорії Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

Вареник Тетяна Іванівна, методист кафедри теорії й методики дошкільної та початкової освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, поділилася досвідом надання комплексної інформаційної та методичної підтримки усім учасникам проекту та ознайомила із системою роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти».

Про основи соціальної і фінансової освіти в дошкільних закладах міста Києва розповіла Таран Олена Віталіївна, методист науково-методичного центру дошкільної та початкової освіти Інституту післядипломної педагогічної освіти університету імені Бориса Грінченка.

Про впровадження основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку в освітній процес закладів дошкільної освіти Харківської області інформувала Капустіна Наталія Олександрівна, КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», методист Центру громадянського виховання.

Левицька Любов Анатоліївна, директор Южноукраїнського комунального закладу «Центр розвитку дитини «Гармонія» Южноукраїнської міської ради поділилася досвідом створення комфортних умов для успішної реалізації завдань програми «Афлатот» у закладі дошкільної освіти.

Про нові підходи до розвитку позитивного сприйняття старших дошкільників «Я образу» через участь у телепроекті» розповіла Харматова Ванда Юріївна, завідувач Вінницького комунального закладу «дошкільний навчальний заклад» № 19 Вінницької міської ради.

21 червня відбувся практичний модуль семінару, де учасники займалися в групах.

У групі 1 Сніцарьова Олена Миколаївна, заступник директора Южноукраїнського комунального закладу «Центр розвитку дитини «Гармонія» Южноукраїнської міської ради, та Спека Олена Вікторівна, вихователь Южноукраїнського комунального закладу «Центр розвитку дитини «Гармонія» Южноукраїнської міської ради, проводили з учасниками Семінару ділову гру-квест «З Афлатуном подорожуємо, своїх друзів рятуємо».

У групі 2 Щербина Олена Вікторівна, практичний психолог Вознесенського комунального дошкільного навчального закладу комбінованого типу № 14 «Дзвіночок» Вознесенської міської ради, та Крайничук Інна Анатоліївна, учитель-логопед Вознесенського комунального дошкільного навчального закладу комбінованого типу № 14 «Дзвіночок» Вознесенської міської ради, провели майстер-клас «Формування компетентності педагогів щодо соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку».

У групі 3 провела майстер-клас «Організація гри-стратегії для дітей старшого дошкільного віку «Ми – підприємці» Григорчак Ірина Володимирівна, вихователь-методист Первомайського закладу дошкільної освіти № 1 «Ластівка» Первомайської міської ради.

У групі 4 Нагорна Олена Михайлівна, вихователь-методист Миколаївського дошкільного навчального закладу № 101 Миколаївської міської ради, Мазуріна Вікторія Анатоліївна, вихователь Миколаївського дошкільного навчального закладу № 101 Миколаївської міської ради, і Тураєва Ліна Анатоліївна, музичний керівник Миколаївського дошкільного навчального закладу № 101 Миколаївської міської ради провели брейнстормінг «Валіза соціальної та фінансової освіти, або як навчити дитину основам економічних знань за програмою «Афлатот».

Презентацію авторських практичних матеріалів із досвіду роботи впровадження проекту з основ соціальної та фінансової освіти дітей дошкільного віку «Афлатот» представили учасники обласної творчої групи Миколаївської області, відповідальні за впровадження проекту «Афлатот» разом зі своїми педагогічними колективами.

Діти старшого дошкільного віку Южноукраїнського комунального закладу «Центр розвитку дитини «Гармонія» Южноукраїнської міської ради надали інтерв’ю «Чи потрібна нам економіка?».

Усі учасники Семінару залишились задоволені від проведеної роботи.

P1750458 P1750471 P1750487 P1750492 P1750517 P1750539

 

23 жовтня  2019 року на базі Науково-методичного центру управління освіти Миколаївської міської ради відбудеться  ІІ засідання школи фахової майстерності вчителів основ здоров’я «Професійна компетентність учителя основ здоров’я в умовах освітніх інновацій».

Програмою заходу передбачено презентацію досвіду роботи  Нікітчук Надії Володимирівни, учителя основ здоров’я Миколаївської  ЗОШ І–ІІІ ступенів Вітовської районної ради,  лауреата І туру всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2019» у номінації «Основи здоров’я».

Запрошуються вчителі основ здоров’я закладів загальної середньої освіти області з досвідом викладання предмета до 5 років.

Початок роботи о 12.00 за адресою:  м. Миколаїв, проспект Центральний, 166 (Науково-методичний центр управління освіти Миколаївської міської ради, ауд. № 12, ІІ поверх).

Контактна особа – Погорєлова Любов Валентинівна, методист навчально-методичної лабораторії акмеології Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 

10 жовтня 2019 року кафедра філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів, навчально-методична лабораторія акмеології Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти провели обласний семінар «Народжені у вогні» (далі – Семінар), присвячений участі військових підрозділів та жителів Миколаївщини в боротьбі за незалежність та територіальну цілісність України.
У Семінарі взяли участь військовослужбовці, ветерани бойових дій, волонтери, науковці, краєзнавці, педагогічні та науково-педагогічні працівники, представники наукових та науково-освітніх установ міста, учні закладів загальної середньої освіти Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 51 Миколаївської міської ради, опорного навчального закладу «Новомар’ївська загальноосвітня школа» Братської районної ради Миколаївської області.
Із вітальним словом до учасників звернувся Тарас Кремінь, кандидат філологічних наук, доцент, народний депутат України VIII скликання, який зазначив про необхідність упровадження концепції національно-патріотичного виховання на державному рівні.
Василь Шуляр, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, заслужений учитель України, презентував модель патріотичної самосвідомості істинного українця.
Сергій Макарчук, кандидат історичних наук, доцент кафедри інформаційної, бібліотечної та архівної справи Миколаївської філії Київського національного університету культури і мистецтв, окреслив історичні витоки та геополітичний
вимір російсько-української війни.
Олена Вітковська, завідувач навчально-методичної лабораторії акмеології Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, ознайомила присутніх із формами впровадження національно-патріотичного виховання в закладах освіти Миколаївщини.
Олена Коваленко, учитель історії опорного навчального закладу «Новомар’ївська загальноосвітня школа» Братської районної ради Миколаївської області, презентувала книгу «Хоробрі серця неоголошеної війни», у якій простежено життєвий та бойовий шлях захисників Вітчизни з Братського району.
Гуссіді Сергій Миколайович, учитель предмета «Захист Вітчизни» Миколаївської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 6 Миколаївської міської ради, голова громадської організації «Асоціація інвалідів-ветеранів АТО» Миколаївської області, висвітлив питання участі освітян Миколаївщини в захисті Вітчизни.
Ярослав Калашник, заступник командира з морально-психологічного забезпечення 79-ї десантно-штурмової бригади, підполковник ЗСУ, охарактеризував бойовий шлях Миколаївських військових підрозділів на Сході України.

Геннадій Молчанов, письменник, художник, журналіст, учасник АТО, автор роману «Перемир’я», розповів про актуальність та значущість літературних творів, народжених у боях.
Миколаївський Клуб юних моряків із флотилією виступив із програмою «Запали надію в серці» (діти-школярі – допомога бійцям Збройних сил України на Сході України).

DSCN5366 DSCN5367  DSCN5374 DSCN5381 DSCN5387 DSCN5391 IMG 20191010 104532 1 DSCN5423 DSCN5379 

23 жовтня 2019 року на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти буде проведено презентаційний семінар Програми підтримки освітніх реформ в Україні «Демократична школа» 

Семінар передбачає розгляд таких питань:
1. Що таке демократична школа: її філософія та цінності.
2. Етапи роботи в рамках Програми, основні можливості розвитку і змін.
3. Онлайн-ресурси «Демократична школа».
4. Тулбокс: інтерактивні вправи для розвитку громадянської компетентності.

Запрошуються директори або заступники директорів закладів середньої освіти Миколаївської області. Кількість місць обмежена.
Реєстрація з 09.00–10.00. Семінар триватиме з 10.00 до 15.00.
Місце проведення: м. Миколаїв, вул. Адміральська 4-а, аудиторія 17.
Організатори забезпечують усіх учасників канцтоварами та харчуванням. Доїзд за рахунок учасників.
Для участі в Семінарі необхідно до 16 жовтня 2019 року заповнити онлайн-заявку за посиланням: https://bitly.su/BcUtB
За додатковою інформацією звертатися за телефоном (097) 396 77 28, Гладун Віталій Вікторович, старший викладач кафедри філософії освіти, теорії й методики суспільствознавчих предметів Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Відповідно до річного плану роботи Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти 10 жовтня 2019 року кафедрою теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти МОІППО проведено тренінг «Державомовна компетентність науково-педагогічних і педагогічних працівників». Мета заходу – удосконалення рівня володіння українською мовою як державною в рамках проєкту «Державна мова як дух, зброя та інтелект педагога Нової української школи».
Друге заняття циклу тренінгів на тему «Український правопис – 2019» провели Дарія Лукьяненко, кандидат філологічних наук, доцент кафедри, й Анастасія Кузнєцова, старший викладач кафедри. Учасники заходу дізналися про основні зміни в правописі, виконали низку практичних завдань для вдосконалення державомовної компетентності: написання складних слів, уживання великої та малої літери в назвах сайтів, творення кличного відмінка.
У тренінгу взяли участь викладачі й методисти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти (усього – 21 особа).

20191010 112458 20191010 112328 20191010 100503 20191010 104024

Сторінка 1 із 5

facebookicon jaeu8zu

1200px googlemaps logosvg

contacts icon

Зв'язок

Миколаївський обласний інститут післядимпломної педагогічної освіти

  • Add: Миколаїв, вул. Адміральська, 4а
  • Tel: 0512 35 89 85
  • Email: moippo@moippo.mk.ua

Інформація про сайт...

Відповідальні за програмно-технічну та інформаційну підтримку сайту:

Навчально-методична лабораторія інформаційно-комунікаціних технологій, медіаосвіти та системного адміністрування

Top